Prezes Lidl Polska: Eksport jest naszym powodem do dumy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Lidl
Shutterstock

"Eksport jest naszym powodem do dumy. Jesteśmy największą platformą eksportową dóbr rolno-spożywczych w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat, dzięki firmie Lidl, zostały wyeksportowane towary za 9 mld zł, tylko w ostatnim kryzysowym roku było to 3,6 mld zł. W związku z tym ten eksport się rozwija. Dzięki nam polscy producenci mogą zaistnieć na innych rynkach" - mówił podczas kongresu Impact'21 Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.

Zeszły rok był rokiem wyzwań dla całej gospodarki. Oczywiście branża spożywcza w mniejszym stopniu została dotknięta tym kryzysem, jednak nie przeszliśmy tego okresu bez problemów - powiedział prezes Lidl Polska.

Początek pandemii to był czas wzmożonych zakupów. To był czas ogromnej obawy ze strony klientów, czy nie zabraknie towaru. Wtedy staraliśmy się zapewnić sto procent towarów. Klienci mogli zakupy robić u nas codziennie - dodał. Następny trudny etap, to był etap ograniczenia klientów w sklepach do trzech osób na kasę. To był moment przed Wielkanocą 2020 r. I co wtedy zrobiliśmy? W ciągu 3-4 dni przestawiliśmy prawie 500 sklepów na prace w systemie 24-godzinnym. I tutaj ogromny ukłon w kierunku naszych pracowników - mówił Wlaźlak. W kolejnym etapie – od wakacji – nastąpiło pewne przyzwyczajenie do życia w czasach pandemii. Klienci, którzy widzieli, że podczas pierwszej fali pandemii nie było problemu z zakupem podstawowych towarów, zaufali nam. Nie było już zakupów na zapas - powiedział.

Pozostało 22% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się