Prezes Pekao S.A.: Banki zarabiają dzisiaj przede wszystkim na kredycie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bank Pekao 
Media

Nie widać w polskiej gospodarcze niczego poza problemem związanym z lekko podwyższoną inflacją, co byłoby kłopotem dla Polski – ocenił Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.

Skiba w rozmowie z DGP podczas konferencji Impact’21 mówił m.in. o wyzwaniach sektora bankowego w kontekście spodziewanego orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów.

- To nie jest tak, że sąd zamknie sprawę w ciągu najbliższych miesięcy czy roku. Raczej przyspieszy pewnie sprawy sądowe, ale nawet jeżeli będą ugody, to kolejne lata pozostaniemy z tematem franków – ocenił. - Franki rzutują na rozwój. Banki dziś bardzo dobrze sobie radzą, obsługują klientów, udzielają kredytów. Ale w gruncie rzeczy najważniejsze to jest rozwój: gdzie i z jakimi technologiami chcemy być jako sektor bankowy za pięć lat i jak sobie poradzić z takimi firmami jak Facebook, Google, Amazon, które próbują podszczypywać tradycyjne banki na całym świecie. (Sprawa franków) to jest w ten sposób utrudnienie, że zajmuje energię na myślenie o przyszłości.

Pozostało 64% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się