Ludzie Impact’21: Omenaa Mensah – przedsiębiorczyni i działaczka charytatywna

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Omenaa Mensah
Omenaa Mensah
foto: materiały prasowe

Jak kobiety mogą zmieniać świat – poprzez własny biznes, działalność w mediach czy niesienie pomocy innym ludziom? Odpowiedź jest prosta: wcale nie muszą wybierać, bo mogą realizować wszystkie swoje pasje. Przykładem, jak z sukcesem i entuzjazmem połączyć różne sfery działalności jest Omenaa Mensah, która będzie jedną ze speakerek konferencji Impact’21. Jesienna edycja już 27 i 28 października w Poznaniu.

Omenaa Mensah to kobieta multizadaniowa. Jak nikt inny doskonale łączy biznes i obecność w mediach z działalnością dobroczynną. Szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna w TVN, TVN24, TTV oraz TVN STYLE. Ale to tylko część z bardzo szerokiego spektrum jej działalności.

Inwestorka i przedsiębiorczyni

W życiu zawodowym, poza pracą w mediach, Omenaa Mensah jest także przedsiębiorczynią. Założyła aż pięć firm, w tym trzy działające w branży odzieżowej. Dwie z nich to Occhiello oraz Amante, które specjalizują się w szyciu męskich garniturów na miarę. Trzecia, czyli Ubieramy Pracowników, to producent profesjonalnej odzieży dla pracowników wszystkich szczebli. Kolejną marką założoną przez znaną dziennikarkę jest luksusowa marka meblowa Ammadora.

Poza własnymi markami, Omenaa Mensah była również współinwestorką kilku firm technologicznych i deweloperskich. Jest także założycielką oraz właścicielką Omi Productions, czyli firmy produkującej programy o tematyce architektury i designu.

Nic dziwnego, że przy tak imponującym i zróżnicowanym portfolio, jej aktywność zawodową i przedsiębiorczość docenił magazyn “Forbes Women Polska”. W ramach uznania, nadał jej tytuł stałej Ambasadorki magazynu.

Edukacja stworzy lepszą przyszłość

Ale poza biznesem i karierą telewizyjną, Omenaa Mensah prowadzi również działalność charytatywną. Założona przez nią fundacja Omenaa Foundation wspiera edukację najbardziej potrzebujących dzieci w Afryce i Polsce, a także zajmuje się budowaniem postaw tolerancji oraz zaangażowania wśród dzieci i młodzieży. Uczy wrażliwości i akceptacji wobec drugiego człowieka, bez względu na kolor skóry, orientację seksualną czy wyznanie.

Za pośrednictwem fundacji, Omenaa Mensah podjęła się również budowy szkoły w Ghanie. Gdy prezenterka kilka lat temu po raz pierwszy odwiedziła kraj, z którego pochodzi jej ojciec, zdecydowała się pomagać najbiedniejszym dzieciom w zdobyciu edukacji. Dzięki niej dzieci ulicy, wychowujące się bez wsparcia rodziny, mogły w tym roku rozpocząć naukę.

W ciągu kilku lat od swojej pierwszej wizyty w Ghanie, Omenaa Mensah zebrała fundusze, przygotowała plan i wybudowała nowoczesną, kolorową i przyjazną placówkę. Teraz będzie zachęcać studentów z Polski, aby brali udział w kilkumiesięcznych stażach w Ghanie, podczas których będą mieli okazję wspierać w nauce dzieci w dziedzinach od sztuk plastycznych przez biologię po matematykę.

Dziennikarka i przedsiębiorczyni była także pomysłodawczynią oraz producentką charytatywnego spektaklu teatralnego pt. “Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”. Z humorem porusza on problemy społeczne, takie jak brak tolerancji. W spektaklu gra plejada polskich aktorów, a można go zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce.

Oprócz tego Omenaa inicjuje i realizuje projekty biznesowe wspierające działania charytatywne. W 2020 roku została wyróżniona Nagrodą Honorową Plebiscytu “Gwiazdy Dobroczynności”, a z uwagi na osiągnięcia w dziedzinie filantropii, zaproszono ją także do zasiadania w kapitule tego prestiżowego konkursu.

Women Empowerment

Tak wszechstronna i pełna pasji businesswoman jest naturalnie doskonałym przykładem, jak kobiety mogą wzmacniać swoją rolę w biznesie i życiu społecznym – oraz tego, jak bardzo społeczeństwo na tym zyskuje. A ponieważ ten aktualny i niezwykle ważny temat będzie poruszany podczas jesiennej edycji Impact’21, na konferencji nie mogło więc zabraknąć Omeny Mensah. 

O swoim pełnym zapału i entuzjazmu podejściu do życia Omenaa Mensah opowie w ramach ścieżki tematycznej Women Empowerment. Jako odnosząca sukcesy przedsiębiorczyni i działaczka charytatywna, będzie uczestniczką fireside chat pt. “Wartości mojej marki osobistej”. Zapraszamy na jesienną konferencję Impact’21 już 27 i 28 października do Poznania!