Ludzie Impact: Prof. Bogdan de Barbaro

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Young,Asian,Man,Received,A,Treatment,From,Psychologist,At,Clinic.
ShutterStock

Prof. Bogdan de Barbaro – psychoterapeuta par i rodzin z ponad 30-letnim doświadczeniem wystąpi w ramach ścieżki mental health & wellbeing podczas Impact’22 w Poznaniu

Profesor dr hab. nauk med. Bogdan de Barbaro, psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993 - 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii UJ. W latach 2016 - 2019 kierownik Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prof. Bogdan de Barbaro /
fot. materiały prasowe

Profesor dr hab. nauk med. Bogdan de Barbaro, psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993 - 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii UJ. W latach 2016 - 2019 kierownik Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie. Były przewodniczący Sekcji Naukowej Terapii Rodzin i Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów i terapeutów rodzinnych. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”, „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Metody i techniki pracy terapeutycznej, którymi się posługuje można zobaczyć w filmie „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” (2016) w reżyserii Pawła Łozińskiego.

W ramach ścieżki mental health & wellbeing speakerzy Impact poruszą najbardziej aktualne problemy, i zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego. Prelegenci kongresu to cenieni liderzy oraz eksperci, którzy podzielą się praktyczną wiedzą i inspiracjami. Tematy, które zostaną poruszone w ramach ścieżki to m.in. zagadnienia związane z postpandemicznym stanem psychiki dzieci i młodzieży, wypalenie zawodowe, zarządzanie energią wewnętrzną pracownika – korelacja między jakością życia, a efektywnością w pracy.