Ludzie Impact: Beata Daszyńska-Muzyczka

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK
Materiały prasowe

Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Beata Daszyńska-Muzyczka jest związana z sektorem bankowym od ponad 25 lat.

Prezes BGK jest absolwentką uczelni ekonomicznych o specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz Advance Leadership Programme w ICAN Institute przy wydawnictwie „Harvard Business Review”. Ukończyła także studia na Uniwersytecie w Cambridge.

W latach 1994–2016 pracowała w Banku Zachodnim WBK z Grupy Santander. Kierowała wdrożeniem strategicznych projektów, między innymi wprowadzeniem nowego modelu oddziału, bankowości elektronicznej MiniBank24. Od 2005 r. kierowała Obszarem Logistyki i Nieruchomości, a w 2008 r. objęła funkcję członka, a następnie przewodniczącego rady nadzorczej spółki BZ WBK Nieruchomości. Od 2012 r. odpowiadała za projekt transformacji kultury organizacyjnej „Bank Nowej Generacji” i objęła stanowisko dyrektora Obszaru Partnerstwa HR. Po skutecznej realizacji wielu strategicznych projektów w 2015 r. została członkiem Zarządu BZ WBK.

W 2016 r. została powołana na stanowisko prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Beata Daszyńska-Muzyczka przygotowała nową strategię BGK, która skupia się na realizacji działań przewidzianych w rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju Polski. Od czerwca 2019 r. pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej Funduszu Trójmorza. Zadaniem Funduszu jest finasowanie infrastruktury w państwach Trójmorza, aby wspierać integrację i spójność gospodarczą UE.

Sam bank stał się jedną z dziesięciu najlepiej ocenianych firm w Polsce w Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie, czterokrotnie zdobył tytuł TOP Employer.

Prywatnie miłośniczka lotnictwa, z dyplomem mechanika osprzętu lotniczego, w trakcie uzyskiwania licencji pilota. Prezes BGK wystąpi podczas Impact’22 11-12 maja w Poznaniu.