Ludzie Impact: Jacek Jaśkowiak

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Jacek Jaśkowiak
Jacek Jaśkowiak
fot. materiały prasowe

Prezydent Miasta Poznania

Społecznik, działacz sportowy, były przedsiębiorca. Od kilku lat członek Platformy Obywatelskiej a od 2014 roku – prezydent Miasta Poznania. W roku 2018 został wybrany na drugą kadencję, uzyskując w wyborach blisko 56% głosów. Jako prezydent Poznania stara się zmieniać miasto w taki sposób, by było dla mieszkańców jak najlepszym miejscem do życia.

Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków. Był stypendystą GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w latach 90. w firmach handlowych. Pracował m.in. dla dra Jana Kulczyka w Kulczyk Tradex. Wraz z inwestorami biznesowymi uczestniczył w tworzeniu tysięcy miejsc pracy w Polsce. Jest członkiem Komisji Światowej Federacji Narciarskiej (FIS) ds. Pucharu Świata w biegach narciarskich. W 2012 i 2014 roku był jednym z głównych organizatorów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Od 1997 r. do 2014 prowadził własną firmę, działając w zakresie obsługi księgowej i doradczej zagranicznych przedsiębiorstw. Od 2018 roku jest wykładowcą w Collegium DaVinci na kierunku Urban Management.

Odkąd został prezydentem, w Poznaniu zachodzą znaczące zmiany. Miasto dynamicznie się rozwija, co doceniają zarówno mieszkańcy, jak i eksperci. Kierunek działań został jasno określony, a ich celem jest to, by Poznań stał się miastem przyjaznym do życia dla każdego, tolerancyjnym i otwartym na różnorodność. Prezydent Miasta Poznania będzie speakerem Impact’22, który odbędzie się w dniach
11-12 maja w Poznaniu.