Dyrektor generalny polskiego oddziału Dell Technologies wystąpi na Impact’24

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
poszukiwanie pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna cv doradca kariery praca kandydat
shutterstock

Dariusz Piotrowski weźmie udział w Impact’24, odbywającym się w Poznaniu w dniach 15-16 maja. Menedżer kieruje polskim oddziałem Dell Technologies, uczynił go jednym z najważniejszych w strukturach amerykańskiej firmy

Dariusz Piotrowski objął stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Dell Technologies we wrześniu 2017 roku. Odpowiada za działalność firmy na polskim rynku, zarządzanie sprzedażą całego portfolio produktów i rozwiązań Dell Technologies, przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych, oraz za rozwój firmy we wszystkich segmentach rynkowych. 

Dariusz Piotrowski, Dyrektor generalny polskiego oddziału Dell Technologies
Dariusz Piotrowski, Dyrektor generalny polskiego oddziału Dell Technologies /
Materiały prasowe

Wcześniej m.in. sprawował kierownicze funkcje w Microsoft Polska, gdzie był dyrektorem sprzedaży do klientów enterprise, p.o. dyrektora generalnego, a także dyrektorem działu nowych technologii. Pracował także w Cisco.

Dla Dariusza Piotrowskiego innowacje są fundamentem współczesnego biznesu. Jak podkreśla, nie ma branży czy przedsiębiorstwa, które może operować bez nowoczesnych technologii. Ale po najnowsze rozwiązania trzeba sięgać w przemyślany sposób. Niezbędny jest odpowiedni kapitał ludzki, technologia oraz sprawdzony dostawca, który doradzi, jak korzystać z najnowszych narzędzi. - Kolejną rzeczą jest proces. Musimy wiedzieć jaką technologie wdrażamy, w jakich aspektach funkcjonowania firmy nam ona pomoże - mówił podczas Impact’23.

Polski oddział Dell Technologies nie tylko powiększa sprzedaż, ale rozwija również innowacyjne rozwiązania. W centrum R&D Dell Technologies w Polsce nad najnowszymi technologiami pracuje już ponad 250 osób, a łódzka fabryka Dell, która niedawno obchodziła 15-lecie istnienia, wyprodukowała ponad 50 mln urządzeń. W portfolio amerykańskiej firmy jest najważniejsza na kontynencie, obsługuje nie tylko Europę, ale i cały świat.

– Ubiegły rok był napędzany przez gorącą dyskusję o sztucznej inteligencji. W Dell Technologies, byliśmy gotowi nie tylko na rozmowę, ale dostarczaliśmy konkretne rozwiązania i platformę, dzięki którym budowa AI jest możliwa w każdej organizacji – komentował w marcu na LinkedIn wyniki swojej firmy Dariusz Piotrowski.  

MA