Szefowa LIPTON Teas and Infusions, największego gracza na globalnym rynku herbaty wystąpi na Impact’24

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nathalie Roos, Szefowa LIPTON Teas and Infusions
Nathalie Roos, Szefowa LIPTON Teas and Infusions
Materiały prasowe

Nathalie Roos wystąpi na kongresie gospodarczo-technologicznym Impact’24, który odbywa się w dniach 14-16 maja w Poznaniu. Roos, od lat na szczytach francuskiego i europejskiego biznesu, jest dyrektorem generalnym LIPTON Teas and Infusions.

W połowie 2022 roku Nathalie Roos została dyrektorem generalnym spółki, którą obecnie znamy pod nazwą LIPTON Teas and Infusions, a wtedy jeszcze – ekaterra, gracza numer 1 w herbacianym biznesie. Do koncernu należy ponad 30 marek, w tym oczywiście Lipton. Nathalie Roos zarządziła zmianę jego nazwy, by podkreślić zarówno koncentrację firmy na rynku herbaty, jak i jej zorientowanie na konsumenta. Próbuje przy tym przywrócić świetność i jakość markom, które nie świeciły ostatnio takim blaskiem, jak w dalszej przeszłości – dotyczy to np. brytyjskiej, legendarnej marki herbaty PG Tips. 

Nathalie Roos dąży do tego, by koncern, którym zarządza niósł korzyści wszystkim związanym z nim interesariuszom - konsumentom, pracownikom, plantatorom, sprzedawcom i oczywiście akcjonariuszom. Prowadzi go również tak, by zasady zrównoważonego rozwoju czy różnorodności były integralną częścią strategii. 

Nathalie Roos spytana przez francuski serwis DNA, jaką radę dałaby licealistkom, które chciałyby podążać jej drogą powiedziała, by najpierw spróbowały jak najszybciej zrozumieć, co jest dla nich ważne i co tak naprawdę chcą robić. – Kiedy jesteśmy ze sobą konsekwentni, jesteśmy lepsi w tym, co robimy, jesteśmy bardziej spełnieni i robimy postępy – dodała.

Zanim Nathalie Roos została dyrektorem generalnym LIPTON Teas and Infusions przeprowadziła w roli członka Komitetu Wykonawczego Grupy L’Oréal i jako szefowa dywizji Produktów Profesjonalnych, głęboką transformację, dostosowując ją do nowych cyfrowych czasów. Wcześniej pełniła funkcję Country Managera grupy Grupy L’Oréal na Niemcy i przez prawie 20 lat zajmowała najwyższe stanowiska w firmie Mars.